Buzdolabı Nasıl Taşınır? Buzdolabı Nasıl Taşınır?

Buzdolabı nasıl taşınır? Buzdolabı taşıma işi oldukça zor ve eğer gerekli ekipman ve tecrübeniz yoksa ciddi sonuçları olabilecek bir iştir. Buzdolabı taşıma işini adım adım anlatalım. Buzdolabı taşımadan önce gerekli malzemeler şunlardır;

Gerekli malzemeleri toplayın

 • Taşıma arabası
 • Halat veya taşıma askıları
 • Ambalaj malzemesi
 • Koli Bantı
 • Temizlik malzemeleri
 • Yeterli zaman

 

Parça Eşya Taşıma Hizmeti İstiyorsanız

 

WhatsApp Bilgi Hattı

 

Buzdolabı nasıl taşınır? Buzdolabı taşınmadan bir önce elektrikten fişini çekin ve 8-10 saat sonra buzdolabınız temizlenmesi için hazır hale gelecektir. Buzdolabının içini boşaltın ve temizliğini yapın. Taşıma esnasında zarar gelmemesi için rafları çıkartın ve açılır kapakların açılmaması için gerekli önlemleri alın. Eğer rafları çıkartamazsanız koli bantı ile sabitleyin. Açılır kapakları da bantlamayı unutmayın. Bantlama esnasında bantın yapışacağı yere dikkat edin aksi halde daha  sonradan iz kalabilmektedir.  Buzdolabının kapılarını bir ip yardımı ile sabitleyin ve elektrik fişini de arka tarafına yerleştirin. Taşınma esnasında takılmalara veya elinize ayağınıza dolaşabilir.

 

Buzdolabı Nasıl Taşınır

Buzdolabının Taşınma Aşaması

Buzdolabı nasıl taşınır? Bu işlemlerden sonra ambalaj malzemesi ile en az iki kat olarak sarın ve ambalaj malzemesinin açılmaması için koli bantı ile bantlamayı unutmayın. Artık buzdolabı taşınmaya hazır hale geldi. Buzdolabı ağırlığı modeline göre farklılık göstermekte ortalama ağırlıkları 70 ile 130 kğ arasında değişmektedir.  Bu ağırlıklar elle taşıma için çok fazla olduğu için taşıma arabası ile hareket ettirmeniz sizin için daha kolay olur. Eğer taşıma arabanız varsa buzdolabının altına yerleştirin ve buzdolabını taşıma arabasına bir ip yardımı ile bağlayın.  Bu aşamada önemli olan buzdolabını çok fazla yatay konuma yatırmamanızdır. İki kişi ile taşıma arabası kullanılır. Bir kişi arabayı kullanırken ikinci kişi ise olabilecek herhangi bir aksiliğe karşı yardımcı olur.

Eğer taşıma aracı yok ise işiniz biraz daha zor. Taşıma halatları veya askıları kullanarak üstten ve alttan olmak üzere halatları tutturun ve dolabı taşımaya hazır hale getirin. Bu iş için iki veya üç kişi gereklidir. Binanın iniş ve çıkışlarında bulunan merdivenlerde çok dikkatli olmanız gerekmektedir.  Sabırlı bir şekilde yavaş yavaş taşıma işlemini gerçekleştirin.

 

 Önemli birkaç uyarı

 • Buzdolabını taşıma sırasında mümkün olduğunca dik tutmaya özen gösterin. Buzdolabını yanı üzerine yatırıp taşımayın böyle bir taşıma soğutma tüplerinde kalıcı hasarlara sebep olabilir.
 • Buzdolabınızı yeniden çalıştırmadan önce 2-3 saat bekleyin. Böylece sıvının kompresör içine geri akması sağlanır. Bu soğutma mekanizması için önemlidir.
 • Taşınmadan önce buzdolabının kullanma kılavuzunu okuyun. Böylece önemli güvenlik ipuçları ve uyarılarına uyarak olası sorunları önlemiş olacaksınız.
 • Her buzdolabı kolisinde bulunan aşağıdaki görsel buzdolabının nasıl taşınması gerektiğini çok iyi anlatıyor. Aynı zamanda kaçınılması gereken taşıma tiplerine de örnekler vererek anlatmaktadır. Bu uyarılara dikkat ederek buzdolabınızı taşımaya özen gösterin. Aksi durumlarda yeni bir buzdolabı almak durumunda kalabilirsiniz.
 • Paketleme malzemeleri kalitesinden şüphe duyduğunuz takdir de malzemeyi kendiniz temin edin. Ufak fiyat farkı ile eşyalarınızı güvenli bir şekilde emniyetini sağlayabilirsiniz.

 

Önemli Uyarı!: Beyaz eşya taşıma konusunda uzman olmayan kişiler veya firmalar ile çalışmayınız! unutmayınız ki ucuza yaptırayım derken daha büyük zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Taşınmaya başlamadan önce lütfen bizden de fiyat alınız!

 

Taşınmak İçin Ön Kayıt Yaptırabilirsiniz veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Bilgi Hattı

WhatsApp WhatsApp İle İletişime Geçin
NAKLİYAT ÇAĞIR